Aktualności - Urząd Gminy Wejherowo

Informator

Aktualności

UWAGA MIESZKAŃCY GMINY WEJHEROWO

Uprzejmie informujemy, że zbliża się termin jesiennej zbiórki odpadów wielkogabarytowych obejmującej nieruchomości zamieszkałe na terenie Gminy Wejherowo.

Zbiórka odpadów wielkogabarytowych odbędzie się w formie tzw. „wystawek” według poniższego harmonogramu:

Budynki jednorodzinne:

TERMIN ZBIÓRKI

MIEJSCOWOŚĆ

13.09.2014r.

Bieszkowice, Kąpino, Łężyce

20.09.2014r.

Bolszewo

27.09.2014r.

Gowino, Pętkowice, Sopieszyno, Ustarbowo

04.10.2014r.

Góra, Kniewo, Orle, Warszkowo, Zamostne

11.10.2014r.

Gniewowo, Nowy Dwór Wejherowski, Reszki, Zbychowo

18.10.2014r.

Gościcino

Budynki wielorodzinne:

TERMIN ZBIÓRKI

MIEJSCOWOŚĆ

13.09.2014r.

Gniewowo, Kąpino, Łężyce, Nowy Dwór Wejherowski

20.09.2014r.

Bolszewo

04.10.2014r.

Góra, Kniewo, Warszkowo, Zamostne

18.10.2014r.

Gościcino, Gowino, Pętkowice

Odbiór odpadów wielkogabarytowych nastąpi od godziny 10.00

Czytaj więcej: UWAGA MIESZKAŃCY GMINY WEJHEROWO

Rolnicze świętowanie w Bolszewie

Rolnicy wraz z rodzinami i gośćmi z terenu gminy Wejherowo po raz kolejny podziękowali za płody ziemi. 31 sierpnia w Bolszewie odbyły się dożynki gminy Wejherowo.

Czytaj więcej: Rolnicze świętowanie w Bolszewie

Utwardzono kolejne odcinki gminnych dróg

Technologią nakładek asfaltowych, kostką brukową bądź płytami IOMB. Trzy różne metody i jeden cel – poprawienie komfortu jazdy mieszkańcom gminy Wejherowo. 29 sierpnia oddano do użytku kolejne, utwardzone odcinki dróg gminnych. Tym razem w obecności zastępcy wójta Macieja Milewskiego i wykonawców dokonano technicznego odbioru ul. Łąkowej w Orlu na długości 351 m – nakładka asfaltowa, ul. Akacjową w Gościcinie – dł. 112m oraz Orzechową i Konwaliową w Gościcinie – dł. 150 m wyłożone kostką brukową, a także ul. Robotniczą i Jagodową w Bolszewie, które utwardzone zostały płytami IOMB.


                               ul. Łąkowa w Orlu

Czytaj więcej: Utwardzono kolejne odcinki gminnych dróg

Ruszy budowa kanalizacji w Kąpinie

W poniedziałek 25 sierpnia w Urzędzie Marszałkowskim w obecności Marszałka Województwa Pomorskiego, wicemarszałka, a także Wójta Gminy Wejherowo i skarbnika podpisana została umowa na dofinansowanie budowy kanalizacji sanitarnej i deszczowej w Kąpinie. W ramach przedsięwzięcia do połowy przyszłego roku powstanie 12 km połączenie przez las z siecią kanalizacji sanitarnej w Wejherowie oraz jej odgałęziania na ulicach Parkowej i Wierzbowej w Kąpinie. Powstała sieć stanowić będzie bazę do rozbudowywania kanalizacji na kolejnych ulicach sołectwa.Kwota dofinansowania zadania z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich wynosi 1 mln 351 tys zł i jest to maksymalna wysokość pomocy, jaką Gmina mogła otrzymać na realizację tego przedsięwzięcia. Wraz z uzyskanym wcześniej dofinansowaniem  na budowę kanalizacji w Bolszewie i Gościcinie, gmina Wejherowo otrzymała łącznie 4 mln zł środków zewnętrznych, co stanowi maksymalną kwotę dofinansowania przeznaczoną dla jednostek samorządowych.

Ogłoszenie

W związku z rozpoczynającym się nowym rokiem szkolnym 2014/2015, rodzice których dzieci korzystają z dowozów zorganizowanych przez gminę Wejherowo, proszeni są o złożenie aktualnych wniosków o dowóz. Więcej informacji pod nr tel. (58) 677 96 15.

POBIERZ WNIOSEK

Partnerzy: