Aktualności - Urząd Gminy Wejherowo

Informator

Aktualności

Wspólne czytanie w bolszewskiej podstawówce

Wieczorek poetycki poświęcony twórczości Małgorzaty Strzałkowskiej, autorce książek dla dzieci, odbył się 25 listopada w szkole podstawowej w Bolszewie.

Czytaj więcej: Wspólne czytanie w bolszewskiej podstawówce

Kampania „Białej wstążki” oficjalnie rozpoczęta

Przemoc, a zwłaszcza ta kierowana do kobiet i dzieci stanowi ogromny problem społeczny na całym świecie. Od wielu lat ze zjawiskiem tym walczą przeróżne organizacje, mające na celu zwrócenie uwagi na problem oraz przede wszystkim jego minimalizację. Jedną z takich akcji jest kampania „Biała Wstążka”. Jest to największa na świecie, skierowana do mężczyzn międzynarodowa kampania, mająca na celu walkę z przemocą wobec kobiet. W tym roku, dzięki zaangażowaniu Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wejherowie, akcja ta realizowana jest również na terenie gminy Wejherowo. 

Czytaj więcej: Kampania „Białej wstążki” oficjalnie rozpoczęta

Stowarzyszenie „Zaciszne Zalesie” własnymi siłami wybudowało strefę rekreacyjno – sportową

Boisko do piłki nożnej, plac zabaw oraz strefa fitness. Wszystko to składa się na strefę rekreacyjno – sportową, jaka 22 listopada odebrana została na osiedlu „Zaciszne Zalesie” w Gowinie.

4

Czytaj więcej: Stowarzyszenie „Zaciszne Zalesie” własnymi siłami wybudowało strefę rekreacyjno – sportową

Lokalna Grupa Działania "Kaszubska Droga" zaprasza!

Świetlica w Warszkowie zmodernizowana!

W listopadzie zakończono prace nad wymianą dachu w świetlicy wiejskiej w Warszkowie. Remont świetlicy był jednym z postulatów mieszkańców podczas zebrania wiejskiego. Objął on zdjęcie eternitu, przebudowę kominów, wykonanie nowego opierzenia, wymianę części rynien oraz wymianę daszku nad wejściem. Świetlicę zmodernizowano przy udziale środków z funduszu sołeckiego, dofinansowaniu Gminy Wejherowo oraz środków własnych mieszkańców Warszkowa. Całkowita wartość remontu wyniosła ponad 54,5 tys. zł.

Partnerzy: